What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows XP’nin ölüm tarihi belli oldu

Geçtiğimiz hafta Information Week’e röportaj veren Microsoft Windows Ticari Pazarlama Müdürü Rich Reynolds, Windows XP’nin 2014 yılının Nisan ayından önce kullanılabilir işletim sistemleri arasından kaldırılacağını açıkladı. Her ne kadar bireysel kullanıcılar, Windows 7’ye upgrade etmek veya sabırla Windows 8’in çıkış tarihini beklemek için uzun bir zamana sahip olsalar dahi, altyapıları yıllarca Windows XP ve çevresi üzerine kurulu kurumsal firmalar ve kamu kuruluşları için tehlikeli bir dönüm noktası olarak gözüküyor.

[Resim: UaPzO.jpg]

Bu konuda, en köklü güncelleme, uçak üreticisi Boeing tarafından, 187,000 personele ait bilgisayarların işletim sistemi Windows 7’ye upgrade edilerek gerçekleşti. Reynolds, “Bu değişim önümüzdeki yılda bitmeyebilir” diyor ve ekliyor “Windows 7 geçişi henüz başlamadı. İşletmeler bu konuda çaba gösterirken bir hayli endişeli gözüküyorlar.”
Alıntı

Xp yi hiç sevemedim ben, çok eski kullanıcılar için sorun yaratabilir belki alışkanlıktan dolayı
Alıntı

Alışkanlıktan ve kolay olması diye düşünüyorum. xp,wın7vs kullanıldıgı kadarda pardus lınux işletim sitemleri kullanılmakta ben dün ubuntu 11.10 test ettim cok hızlı ne xp ne wın7 benziyo....!!!
Alıntı

Windows ürünlerinin iyi ve kaliteli olduğuna dair batıl inanç sahiplerinin, kurumlar başta olmak üzere bu inançlarını değiştirmeleri lazım. Linux ürünleri kaliteli ve windowsun fersah fersah önünde. Asıl sorun nihai tüketiciye daha doğru bir ifade ile ev kullanıcısına pazarlanan birçok ürünün windows tabanlı çalışıyor olması. Ayrıca alışkanlıklar ve öğrenme konusundaki isteksizlik.
Alıntı

Win7 yi olabildiğince test ettim. Yıllardır pc kullanıyorum windows 98, Me, 2000, xp, vista, 7 kullandım. Şunu söyleyebilirim ki aralarındaki en stabil, en kararlı sürücüleri en sorunsuz işletim sistemi xp dir. Diğerlerinde hep bir sorun vardı. Wİndows Xp nin de tabiki eksik yönleri vardır ama benim için en eksik yönü kolayca virüs bulaşması bunun nedenide artık xp nin bütün yönetim izinlerinin hacker lar tarafından çözülmüş olması bunun haricinde xp benim için halen xp kraldır.
He linux tarafına gelirsek ordada son kullanıcı için en uygunu bence ubuntudur. Ancak onlarda eğer bilgili bir pc kullanıcısı değilseniz sürücü kuramk vs. işlemler sizin başınızı çok ağrıtır.
Mac tarafını ise sadece 4-5 saat kullandığım için yorum yapamayacağım. Onun çinde şunu söyleyebilirim eğer uğraşmak ve denemek isteyenler olursa x86 intel işlemciler için mac işletim sistemleri var tabii bunlar korsan sürümler kısaca hackintosh
Alıntı

Hafızam beni yanıltmıyorsa (yanlışsam düzeltin) Danimarka hükümeti ülke olarak Microsoft ürünlerinden vazgeçip Linux' u tercih etmiş. Hiç bir devlet dairesinde Microsoft ürünü kullanılmayacakmış, bu sayede lisanslara ödenen bilmem ne kadar para tasarrufu sağlanılacağı söyleniyor.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Merhaba. Ben elektro_fb söyledikleriyle tam razıyam. Bencede win tüm sürümlerini kulandım. Her birinde bir sorun çıkyor. Normal bir Win sürüm bulamadım. Yalnızca Xp ile yararlandım. Ne win7 nede Vista nedeki Xp son korsan versiyonları hiç biri normalda yararlı degil. İnanmıyorumki win8 bizleri yararlandırsın. Bundada bir sorun çıkacak. Zanimce Yinede Xpi çok güzül.
Alıntı

98, XP, Vista, Win7, hepsini kullandım, içleride en stabili XP'di. Yeni bilgisayar kursam hiç düşünmeden yine XP kullanırım.
Alıntı

Hi There i have used to mean by not knowing,linux,win98,xp and win7.The win7 is good,but i am leaving for the time being with xp"until that lasts.Greetings
Alıntı

xp kullandığım zamanlar çok memnundum beni hiç yarı yolda bırakmadı aslında yine favorim xp'dir win 7 deneme amaçlı kurmuştum öylece kaldı hala format atmadım..
kullanılabilir işletim sistemleri arasından kaldırılacağına üzüldüm ama teknolojiyide takip etmek lazım..
Alıntı