What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yeni bellek kartları ile tanışın!

CompactFlash Briliği, XQD adındaki yeni hafıza kartı tipini duyurdu. Standart SD kartlardan büyük olan bu kart, saniyede 125 MB veya üstü yazma hızlarına ulaşıyor.

Özellikleri PCI Express temelli olan yeni kart, ileriye dönük performans sorunlarını da çözmeyi hedefliyor. 38.5 x 29.8 x 3.8 mm boyutlarında olan kart, bugün fotoğraf makinelerinden kullandığımız kartlardan daha büyük bir boyuta sahip ve aynı amanda daha dayanıklı.

[Resim: 4gSh2.jpg]

Bildiğiniz üzere şu anda üst seviye ve profesyonel fotoğraf makinelerinde standart hafıza kartı olarak Compact Flash kullanılmakta. SD kartlara göre daha yüksek okuma-yazma hızları sunan bu kartların ileride XQD tarafından yer değiştirilmesi muhtemel. 2012 yılında aramızda olacak kartlar için Nikon ve Canon şimdiden kuyruğa girmiş durumda.

Kartları yakından görmek istiyorsanız Şubat'ta Japonya Yokohama'da düzenlenecek CP+ 2012 fuarına gitmeniz gerekecek.

Fiyatı da tavanda olur sanırım.
Tabiki yeni oem donanım. Pamuk eller cebe.
Alıntı

İyisinden birazda hesaplı class10 tipi 16GB SD kart alacağım, fiyatlarının düşmesini bekliyorum.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(10-12-2011, 2:13)Metin demiş ki:  İyisinden birazda hesaplı class10 tipi 16GB SD kart alacağım, fiyatlarının düşmesini bekliyorum.

SSD fiyatlarının düşmesini bende bekliyorum.
OCZ1TB Revo Drive Hybrid PCI Express SSD (910MB Okuma/ 810MB Yazma)

Alıntı

Ben fotoğraf makinesi için alacağım, sizin bahsettiğiniz SSD çok tuzlu. Bence SSD yerine yüksek okuma yazma hızlarında 2 veya 4 tane HDD alıp raid 0 modunda bağlamak. Bu karadar hız ihtiyacı video düzenleme yazılım işleri ile uğraşanlara lazım olur, normal kullanıcılar için en basidinden raid "0" fazlası ile iş görür.

Alıntı

(10-12-2011, 2:46)Metin demiş ki:  Ben fotoğraf makinesi için alacağım, sizin bahsettiğiniz SSD çok tuzlu. Bence SSD yerine yüksek okuma yazma hızlarında 2 veya 4 tane HDD alıp raid 0 modunda bağlamak. Bu karadar hız ihtiyacı video düzenleme yazılım işleri ile uğraşanlara lazım olur, normal kullanıcılar için en basidinden raid "0" fazlası ile iş görür.

Çok doğru söylüyorsun. Üstelik benim verdiğim hibrid. Fayıtı da çok uç noktada. Yani alabilecek bile olsam almam hız lazımsa uygun Raid yapılanmasını kullanırım. 1 TB 200 TL'nin altına düşmadikçe alınabilir olduğunu düşünmüyorum.
Alıntı

(10-12-2011, 15:03)pulsa demiş ki:  Çok doğru söylüyorsun. Üstelik benim verdiğim hibrid. Fayıtı da çok uç noktada. Yani alabilecek bile olsam almam hız lazımsa uygun Raid yapılanmasını kullanırım. 1 TB 200 TL'nin altına düşmadikçe alınabilir olduğunu düşünmüyorum.

bende 500 gb wd mypassaport alıcam bu fiyatlara almam bekliyicem bi kaç ayda daha elbet

düşücek...
Alıntı

Dolar yükseldiği için TL bazında fiyatlar durumunu koruyor malesef.

Alıntı

SD ve usb belleklerin okuma yazma hızları günün koşullarına göre fazla artamadı malesef bence , son aldığım 2 adet kingston ve hi level marka 8gb usb belleklere dvd video yüklerkene bir su bardağı nescafe içecek zamanı çok rahat bulabiliyorum.Buda bayağı can sıkıcı oluyor.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Alıntı