What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yeni Ekran Kartı Takılma Sorunu

Bugün AMD Radeon HD ekran kartı aldım. Oyun performansı çok hoşuma gitti, önceden pc'nin kastığı oyunları daha yüksek ayarlar kullananarak çok rahat oynayabiliyorum ama SkyStar HD 2 kartı denediğimde durum öyle değil. Durmaksızın takılarak seyrediyorum.Sadece ekran kartını takıp driverlarını yükledim başka bir şey yapmadım.Dün normal seyrederken bugün seyredemiyorum. Ayrıca şunu da söleyeyim,daha önce açtığım konuda bahşetmiştim HD kanallarda cpu kullanımı çok yüksek(%80-90) oluyor diye. Bugün cpu kullanımına baktığımda HD %20'yi bile geçmiyor ama görüntü başta da dediğim gibi atlarak,çatlayarak,donarak geliyor.HD cpu 80-90 lardayken bile takılmadan 3-5 dakika seyredebiliyrdum,şimdi 1 saniye bile seyredemiyorum ne SD ne HD.
Youtube'ye video yükleyecektim ama 10 dakikadır 30 saniyelik videoyu bir gıdım yüklemedi.
Alıntı

Kullandığın dvb player bilmiyorum ama Arcsoft codek yükle , yada kendi kullandığın dvbplayerın video ayarlarından codeklerini değiştir
Alıntı

Dvbviewer,dvbdream,progdvb hepsinde aynı.Farketmiyor codec değiştirsem de.

Alıntı

bunun codecle alakası yok lnb ayarı yanlış.
Alıntı

Ne yapmam lazım? Gerçi başta da söyledim 1 senedir bu şekilde sorunsuz seyrediyorum,sadece bugün ekran kartını değiştirdim.
Alıntı

sinyalde ani kayıplar oluyor bence. hangi uydudaysa bu yayın ona göre lnb ayarı yapacaksın.
Alıntı

Ona göre derken? Bu konuda fazla bilgim yok.Ayrıca apartmanda merkezi sistem var.Turksat,Hotbird,Eutelsat.Hepsinde aynısı oluyor.
Ayrıca evde 3 tane antenden gelen kablo var.2'si tv'ye 1'i pc'ye bağlı.Diğerlerinde bir problem yok.
Bir de 3 sene önce pc'yi yenilemiştim.1 kere mavi ekran çıkmadı .Bugün ekran kartını taktıktan sonra 5 kez mavi ekran çıkıp resetledi.
Alıntı

(14-12-2013, 2:13)emre demiş ki:  bunun codecle alakası yok lnb ayarı yanlış.

Emre 1 yıldır sorunsuz izliyordum diyor. ekran kartını değiştim ondan sonra oldu yazmış . lnb olsa 1 yıldır bu şekilde takılma olmazmı.
tv kartını kasadan çıkar başka slota tak bide öyle denesin
Alıntı

olabilir ama bence, rüzgardan kardan, yağmurdan bir sebepten sinyalde kayıp var.
Alıntı

1 tane pci-e vardı.Gerek kalmadı zaten,gün içinde 15-20 kez mavi ekran çıktı.Hakkın rahmetine kavuştu pc.Ucuz bir anakart öneriniz varsa iyi olur hem yenilemiş oluruz pc'yi.Anakartım ddr2'ydi zaten.Hafta içi bir servise baktırcam.Umarim işlemci almak zorunda kalmam.
İşlemcim amd athlon 64x2 dual core 5000+
100-150 tl arası buna uygun anakart öneriniz varsa iyi olur.
Alıntı