What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yüzde kırka varan yakıt tasarrufu
#1

Türk Mucit Mustafa Uzun icat ettiği sistemle araçlarda yüzde kırka varan yakıt tasarrufu sağladı.

Sistemini kullanan araçların yüzde 40'a varan oranlarda yakıt tasarrufu sağladığını iddia eden Mustafa Uzun, cihazının benzinli, dizel ya da LPG ayrımı yapmadan her türden yanmalı motora takılabildiğini belirtti.

[Resim: 5kj0js.jpg]

Uzun, icat ettiği sistemin nasıl çalıştığını da anlattı. Cihazların motorun uygun bölümlerine dik bir şekilde monte edilmesi gerektiğini aktaran Mustafa Uzun "Sistem, motoru çalıştırdıktan sonra yağlanma ya da şarjlanma tamamlandığı zaman devreye giriyor. Öncelikle elektroliz cihazı içerisindeki haznede yeterince sıvı olup olmadığını kontrol ediyor. Yeterli sıvı yoksa sistem otomatik olarak özel olarak hazırladığımız sudan yeterli miktarda alıyor. Su girişinin kapanmasının ardından cihazın içerisinde elektrikle su parçalanıyor ve hidrojen ile oksijen gazları ayrıştırılmış oluyor. Bu işlemin ardından ayrıştırılan gazlar emme manifoldundan giren havaya karıştırılıyor. Yani bizim yaptığımız işlem motora giren havayı hidrojen ve oksijen gazıyla zenginleştirmektir" dedi.

Sistemi 1 haftadır kullandığını belirten Çetin Yılmaz ise "Daha önce bu sistemin çalışacağına inanmıyordum. Ancak sistemi kullanmaya başladıktan sonra aracın yakıt masrafının azaldığını ve beygir gücünün arttığını gördüm. 1 haftada şehir içerisinde 600 kilometre yol alırken bu sistemin ardından 800 kilometreye kadar yol aldığım halde aracıma halen yakıt almadım" diyerek, aracına taktırdığı sistemden memnun olduğunu ifade etti.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi