What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Elektriğe yüzde 9.2 oranında zam yapıldı
#1

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 1 Nisan 2012 tarihinden geçerli olmak üzere, kilowatsaat bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere nihai elektrik fiyatlarına zam yaptı. Evlerde yüzde 9.2, sanayide 8.7, ticarethanelerde kullanılan elektriğe ise yüzde 4.3'lük artış yapıldı.

[Resim: FoLqF.jpg]

EPDK, yarından geçerli olmak üzere, kilovatsaat (kWh) bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere nihai tüketicinin kullandığı elektrik fiyatlarında ortalama olarak yüzde 8,1 oranında artış yapıldığını bildirdi.

EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, Kurul'un bugünkü toplantısında elektrik perakende satış fiyatlarını oluşturan maliyetlerdeki değişimler ile Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi'nin (TETAŞ) tarife teklifinin değerlendirilerek karara bağladığı kaydedildi.

Açıklamada, bu çerçevede 1 Nisan 2012 tarihinden geçerli (yarın) olmak üzere, kWh bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere nihai elektrik fiyatlarının ağırlıklı ortalama olarak yüzde 8.1 oranında arttığı kaydedildi.

Açıklamada, “Aynı kapsamda, tek zamanlı perakende elektrik satış fiyatları, meskende yüzde 9,26 oranında bir değişimle 32,515 kuruşa, orta gerilim seviyesinde dağıtıma gömülü sanayide yüzde 8,71 oranında değişimle 26,672 kuruşa, dağıtıma gömülü ticarethanelerde yüzde 4,33 oranında bir değişimle 33,253 kuruşa yükselmiştir” denildi.

Ortalama 6 liralık artış olacak

EPDK'nın son zam kararı ile birlikte, ortalama 60 TL aylık elektrik faturası ödeyen bir tüketici, zamlı tarife ile birlikte aylık 65.6 TL'lik fatura ödeyecek.

Not: Hala Nükleer enerjiye karşı durmaya devam etsin bazıları. Enerji de bu kadar dışarıya bağımlı olan bir devletin iddası olamaz. Gülerler adama Laugh
#2

Zamlar ülkesi....hiç şaşırmadım...
#3

artık devletin vergi dairelerine ihtiyacı yok.çünkü petrol ofisleri olmuş vergi dairesi,elektrik faturaları,iletişim,..............hepsi vergiiii. şehirde gezmekte buna dahil.
#4

(31-03-2012, 17:26)musto demiş ki:  artık devletin vergi dairelerine ihtiyacı yok.çünkü petrol ofisleri olmuş vergi dairesi,elektrik faturaları,iletişim,..............hepsi vergiiii. şehirde gezmekte buna dahil.

dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz otomotiv sektörüde avrupanın bilmem kaçıncısı şu saçmalığa bak "ayrına yok içmeye..."

#5

malesef o kadar para topluyorlar hala memura verecekleri üç kuruşu ayarlayamadılar.
#6

Askeri Ücretle ev Bakana Allah Yardımcı Olsun..
#7

Bu Düzenleme şirketleri Zam yapmayamı yarıyo sadece Net e de Zam geliyo 1

Nisan da .....Allah belanızı versin vergilere çalışır olduk .......
#8

şirketler olsa iyi enerji bakanı cıkmış artan fiyatlar diye bahaneyle pişkin pişkin acıklama yapıyor denk getiren getirene
#9

Yürü be koçum kim tutar seni bizim gibi millete az bile bu yaptıkların
#10

Halimiz çok zor desenize...Allah kıt kanaat geçinenlerin yardımcısı olsun.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi