What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dünya rekoru kıran benzine bir zam daha
#1

Dünya rekoru kıran benzine bir zam daha

Benzin fiyatları litrede 8-9 kuruş zamlandı. Benzin fiyatı geceyarısından itibaren 4,92 liraya yükselecek.

Dünyanın en pahalı benzinini kullanan Türkiye, bu unvanı kolay kolay bırakmayacağa benziyor.

Petrol fiyatları ve dövizdeki artış nedeniyle benzine yine zam geldi.

Benzine bu geceyarısından geçerli olmak üzere litrede 8-9 kuruş zam yapıldı. Zammın ardından benzinin fiyatı 4,92 liraya kadar yükselecek.

22 Eylül’de ÖTV’nin 30 kuruş artırılmasıyla otomatik olarak gelen 26 kuruşluk zammın üstüne, bir hafta sonra yapılan 9 kuruşluk zam sonrası Türkiye dünyanın en pahalı benzinini tüketen ülke konumuna gelmişti.

Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan ve kişi başına ortalama milli geliri 100 bin dolar seviyesinde bulunan Norveç’te bir litre benzin 2,06 Euro’ya (4,77 TL) satılıyor.
#2

yuh oğlu yuh çadır devleti..
#3

Kısaca desinlerki araba kullanmak istiyosanız bizim yandaşımız olucaksınız dolayısıyla Zengin olsun bitsin..
#4

utanmadan bu zamları yapmassak yunanistan gibi oluruz diyorlar.konuşulacak çok şey var da...
#5

aslında benzinin rafineriden litre çıkış fiyatı yaklaşık 1.5 TL miş vegilerden yükseliyormuş geçen yabancı prof diyordu türkiyenin her yerinden petrol çıksa ne olur dünyada çok sulak bölgelerden biri türkiye su yine pahalı . internet bile pahalı fazla para veriyoruz
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20267376.asp
http://www.samanyoluhaber.com/ekonomi/Ne...uz/740957/
#6

Prof. Dr. Eser Karakaş, çok güzel açıklamış..

Türkiye'deki vergi dengesindeki düzensizlikten kaynaklandığını söyledi. Türkiye'de gerçek usülde vergi veren 1.5 milyon vergi mükellefi olduğunu ve bu yüzden de dolaylı vergilerin yüksek olduğunu belirtmiş..

Vergi toplanamıyor.. Vergi kaçıran çok.. Ne oluyor bu sefer devlet en kolay kesebileceği usüle geçiyor koy benzine koy doğalgaza elektriğe... 80 senedir adam akıllı vergi toplayamıyor bu ülke.. Dolaylı vergidende aldığı yetmiyor faiz üstüne faiz, borç üstüne borç iç borç + dış borç..

Gelir idaresi sitesine girin 7000 kişi yaklaşık 1 milyon liranın üzerinden vergi borcu var.. Bu ne kadar büyük bir meblağ yapar.. Buyrun buradan yakın..

Hala bazı insanlar aynı gemide olduklarının farkında değiller bu devlet batarsa sende beraber batacaksın.. Yarın Allah korusun bir savaş çıksa 1 ay kalmaz batarız.. Uzun süreli savaş için sağlam ekonomi, petrol kaynaklarına sahip olman lazım.. Mazotsuz tankı, yağla yürütemezsin.
#7

Diyecek çok laf var da millet yine bildiğini okuyor. Haziran'da 3,60 liraya aldığım mazot şimdi 4,30. Bir önceki hükümet bu kadar zam yapsa yer yerinden oynardı.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj pulsa
11-01-2012, 3:50Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi