What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

11600 lü frekanslarda sinyal sorunu

SS2 PCI kartımda 1-2 sene önce sorun çıkartmayan bu frekanslar şimdi kanal bulmama çok düşük sinyal ve kalite gösterme gibi sorunlar çıkartmakda.Aynı sisteme skyvision kart takınca absat paketleri özellikle %45 sinyal %57 kalite olarak görünüyor .SS2 de ise %24 sinyal ve %10 kalite olarak gelmekde , hotbirdde ve başka uydulardaki taramalarımda hep bu frekanslarda bişey bulamıyorum(11623den 11681 e kadar) sorun ne olabilir?

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Alıntı

Aynı sorun bende de var.. 3 senedir Skystar2 kullanıyorum sorunsuz çalışan kart son bir senedir bazı frekanslardan sinyal alamıyor. ATV Avrupa, TRT HD, Genç TV'nin bulunduğu frekans, 24 TV gibi kanallar taramada sinyal oranı sıfır olarak görünüyor. Sorun Çanakta olamaz çünkü baska bir kartla deneme yaptım. PC bile değiştirdim ama olmadı...
Alıntı

Birden bire yayınlarda sinyal kaybı ve kırılmalar olduğunda en sağlıklı deneme normal DVB alıcısıyla yapılan denemedir, eğer ki sorun yaşadığınız kanallar normal DVB alıcısındada sorunluysa anten ve tesisat, değilse SS2 kartta ve DVB player programında aramak gerekiyor.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Zamanla tuner önündeki bobin gevreyip değeri değişiyor galiba.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Alıntı

vbox dan gelen 20m kabloyu ve vboxu aradan çıkarttım görünmeyen sinyaller %65 e çıktı , demek fazla kablo ve ekipman bazı frekansları daha çok etkilemiş.

Alıntı

6 seneyi aşkın zamandır Vbox kullanıcısıyım, SS2 kartımda Vbox a bağlı çalışıyor ve sinyallerde şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkmadı.

Antenci olduğum için işim gereği uydularda neler var bilmek için kurmuştum hareketli sistemi.

Alıntı

Metin usta vboxdan çıkan kablo kısa bile olsa en az %10 sinyali düşürüyor çok kere denedim bunu , marka farkı olabilir elbette.Receiverlede durum aynı. Kullandığım pozisyoner Nextstar YE-6000 selamlar.
Aynı aletten başka bir abimizde var, onun sinyal seviyeside düşüyor bendeki gibi.Yani cihazın genel huyu olsa gerek bende 6 yılı aşkındır motor sistemi kullanıyorum hatta 18''nextwave kollu motor biraz gürültülü çalışmaya başladı bu sene, söküp bakım yapma zamanı geldi galiba.

Alıntı

Vbox un içinde 3 yada 4 tane kondansatör var ve ısının etkisiyle zamanla şişip değer kaybediyorlar, bi baktırıp konrol ettirirseniz faydası olur sanırım. Bende Vbox soğukken anormal ve sesli bir cızırtı oluduğu için içini açıp konrol ettiğimde kondansasörlerin şişmiş olduğunu farkettim, yenileri ile değiştirince sorun halloldu.

Birde Vbox u kullanmadığınız zamanlarda AC fişini prizden çekiniz veya anağtarlı grup priz kullanınız, böylelikle çalışma ömrünü dahada uzatmış olursunuz.

Alıntı

Vbox ve birkaç cihaz ups e bağlı çalışmadığı zaman gücü kesiyorum bende, kondansatörleri kontrol ederim bir ara , fakat cihazı ilk aldığımdan beridir böyle huyu.

Alıntı

Emin olmak için az önce bir deneme yaptım SS2 ile LNB hattında duran Vbox' u çıkarttıp düz bağladım DVBViewer' de sonuç aynı TRT 1 de kalite %85 Fox TV de %55

Alıntı