What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ABD 'den İran'a rekor ihracat
#1

[Resim: 2nk1092.jpg]

ABD, İran'a yeni yaptırımlar uygulanmasını isterken, kendisi ticari ilişkilerini neredeyse iki kat arttırmış.

ABD Başkanı Barack Obama'nın, başkanlık koltuğundaki ilk aylarında ABD'nin İran'a ihracatı neredeyse ikiye katladı. Associated Press haber ajansının, Massachusetts eyaletinin Holyoke bölgesindeki Dünya Stratejik Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü'den derlediği ABD hükümetinin ticari verilerine göre, Ocak-Nisan 2009 döneminde ABD'nin İran'a ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık iki kat arttı.

Önceki yıl Ocak-Nisan döneminde İran'a 27 milyon dolar ihracat yapan ABD, geçen yıl aynı dönemde ihracatını 51 milyon dolara ve bu yıl aynı dönemde ise 96 milyon dolara çıkardı. ABD'nin ihracat kalemleri arasında ilk sırayı soya fasulyesi, buğday ve tıbbi malzemeler yer aldı.

ABD'nin Obama'nın ilk aylarında İran'a ihracatı artması, ticari yaptırımlar ve gergin ilişkilere rağmen, iki ülkenin halen iş yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu arada bazı ülkelerin İran ile sıkı ticari ilişkileri bulunuyor. Geçen yıl Çin İran'a 8 milyar dolar, Almanya 5,7 milyar dolar, İtalya 3,2 milyar dolar, Fransa 2,6 milyar dolar ve Japonya 1,9 milyar dolar tutarında ihracat yaptı.

KAYNAK: AA
#2

Dışarıya tiyatro oynuyorlar. Silahta satmıştır belki Smile. Amerika islamla savaş yapıyorum diyor, sonra radikal islamcıların topraklarına sığınmasına izin veriyor. Bin Ladin in kardeşi Amerikada silah şirketi sahibi düşünebiliyormusunuz!!! Ve Bush un devamlı görüştüğü kişilerden birtanesi.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi