What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amerika egemen olduğu medya yoluyla insanları duyarsızlaştırıyor

Amerikan filmleri ve türk dizileri neden son 5-6 yıldır iyice saçma oldu
Son 5-6sene gibi amerikan filmleri olsun Türk dizileri olsun iyice ahlaksızlık,saçmalık,sosyopat tipleri empoze eder hale geldiler.Dikkat edin eskiden Amerikan filmlerinde başrol artisti mert,dürüst,karı-kıza bakmaz tiplerdi şimdilerde ise nerdeyse başrol oyuncuları kötü adam olacak,hepsi yataktan çıkmıyorlar,hatta yakında filmlerde iyiler kazanır yerine kötüler kazanır felsefesi empoze edecekler gibi.Bizim diziler olsun amerikan filmleri dizileri olsun iyice çığrından çıktı,halbuki eskiden hepsi topluma örnek olan yapıtlar sunuyorlardı,bu acaba neden değişti?sizce ne yapmaya çalışıyorlar?Bundan ne kazançları olabilir?(insanları yozlaştırmaktan,sosyopat yapmaktan,şiddeti özendirmekten Amerikanın ne kazancı olabilir,çünkü Türk dizileride Amerikan adetlerini empoze ediyor),Sizce?Bana göre :
Obama'nın seçim kampanyası ''we can change'' yani Değiştirebiliriz idi ve bu söz esasında çok doğru bir söz'' şöyleki:bence dünyada herşey değiştirilebilir yeter ki o sistem en tepeden bunu istesin''.Esasında bir an için eskisi gibi aile değerlerine saygılı filmler,diziler çekilse ki zaten bütün dünya'da herşeyde egemen tek güç A.B.D bunu istese yeter ve diğer bütün ülkelerde bunu uygularlar bu kesin.Ama Amerika artık bunu istemiyor yani ''bunu değiştirmek istese yapar ama yapmıyor'',bir an için yaptığını düşünürsek insanlar tekrar ''gerçekten insan''olduklarını hatırlayacaklar.Bunu yapmamasının sebebi galiba ''Dünyayı uyutmaya devam edip kendisi bütün Dünyada herşeyi kılıfına uydururken karşısında ''gerçekten insan olduklarını bilen ve manevi yönden güçlü toplumlar'' yerine ''insan olduklarını zanneden aciz ve duyarsız toplumlar yaratmak'' olduğunu düşünüyorum.Böylece bu manevi değerleri alınmış light sosyopat toplumlar ''sadece kendini düşünen duyarsız insanlardan oluşacak ve ''bana dokunmayan yılan bin yaşasın''diyerek ''kimsenin kimseye hayrı olmayacak çünkü herkes sadece kendisini düşünüyor olacak,başkaları zerre kadar kimsenin umrunda olmayacak'',böylece Amerika Dünyada istediği her yerde at oynatabilecek istediğini yapabilecek,ona karşı koyacak insanlar yerine ''insan olduklarını zanneden şakşakçı toplumlar birde onun yanında(tıpkı şimdiki gibi yani istediğini yaptı Amerika)yer alacak'' .Bu konuyla ilgili zaman zaman düşündüm ve bu olay'ın basitçe ''devir değişti böyle oldu'' şeklinde bir olay olmadığını anladım,Zaten asıl bu film ve dizilerin bozulması dikkat ederseniz Irak ve Afganistan savaşından sonra ortaya çıktı yani Amerika daha da ilerde yapacağı diğer savaşlar(şimdiki Libya operasyonu ve daha ilerdekiler) olsun yaptığı mantıksız herşey için önceden(insanlığa göre mantıksız ama ona göre yani kendi çıkarına göre mantıklı) tasarlayarak Dünyada egemen olduğu medya yoluyla insanları bu hale getirip duyarsızlaştırdı,Bence bu ancak böyle açıklanabilir.

medyanın insanlar üzerindeki etkisi azımsanamaz.. tek tip insan.. şiddet pompalanması dediğiniz gibi insanları dünyada olup bitenlere karşı tepkisiz yapabilir.
Konu Kilitli