What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bakır Ölümcül Bakteriler ve Enfeksiyonlarla Savaşıyor
#1

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan yeni bir araştırma 1. Cenevre Uluslararası Enfeksiyon Kontrol Konferansı'nda gösterildi. Bu çalışmaya göre hastanelerdeki antimikrobiyal bakır [Resim: hnmoV.jpg]yüzeyler, hastane koşullarına bağlı hastalıkların ortaya çıkmasını %40 oranında azaltıyor. Ayrıca bu metal, virüslerden ve mantarlardan kaynaklanan hastalıkları yok ettiği gibi, bakterilerin de %97'sini öldürüyor.

Amerika'da üç adet yoğunlaştırılmış muhafazalı ünitelerle yapılan araştırma gösterdi ki; kullanılagelmiş olan yüzeyler yerine bakır yüzeyler kullanılması, hastadaki bakteri oranını % 40.4 oranında azalttı. Dahası, bu metal yüzeyler hızlı bir şekilde antibiyotiklere ve diğer ilaçlara karşı direnç geliştiren bakterileri ve patojenleri hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırmaktadır.

İngiltere Southampton Üniversitesinde Çevre Sağlığı ve Mikrobiyoloji Grup direktörü olan Prof. Bill Keevil, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Bakırın bu mikroorganizmaları süratli bir şekilde engellemesi, bu organizmalarda hızlı bir şekilde meydana gelen mutasyonları ve direnç mekanizamasını da kırabilir. Bunlara ek olarak, bakırın temas ettiği yüzeyler, enfeksiyonun hücreler arası aktarımını engellemede hayati bir rol oynuyor."

Yapılan araştırmada elde edilen bulgular, bir önceki keşfi yani "gümüş"ün antibakteriyel, antiviral ve mantar düşmanı olduğunu destekliyor. 2008 yılında bir firma antimikrobiyal gümüş hastane pijamaları üretmişti. Ayrıca bakırdan objeler kullanılan hastalar üzerinde yapılan araştırmalar gösterdi ki, enfeksiyonların ve bakterilerin sayısı hatırı sayılır ölçüde azalmıştır.
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi