What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dünyayı Yok Edebilecek 10 Büyük Felaket!
#1

2011'in sonlarına gelmemizle birlikte, yaşadığımız gezegenin sonunu getirebileceği öne sürülen kıyamet senaryoları tartışılmaya başlandı

İngiliz Daily Telegraph Gazetesi de birbirinden ilginç kıyamet senaryolarını 10 başlıkta topladı.
Tüm senaryolar arasında en çok tartışılan ise Maya takviminin sona erdiği tarih olan 21 Aralık 2012’de dünyanın başına gelecek felaketler. İşte en popüler senaryolar ve kanıtları...


1- Uzaylıların istilası
Bu teorilerin savunucuları, uzaylıların dünyamızı işgal edip insan soyunu yok edeceğini düşünüyor. Ancak böyle bir saldırının ne zaman gerçekleşeceği hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor. Kanıt olarak ise giderek artan sayıda UFO görülmesi gösteriliyor.

2- Üçüncü Dünya Savaşı
Dünyanın küresel ve topyekun bir savaşla yok olacağına inananlar çoğunlukta. Kanıt: Çin-ABD çekişmesi, Hindistan- Pakistan gerilimi, Kuzey Kore- Güney Kore arasındaki gerginlik. Senaryolarda İran, savaşın önemli bir etkeni olarak gösteriliyor.

3- Çevresel kıyamet
Bazı gruplar, iklim değişikliği ya da küresel ısınmanın dünyanın sonunu getireceğine inanıyor. Atmosferde sera etkisi yaratan karbondioksit salınımlarının bu şekilde devam etmesi halinde dünya geri döndürülemez bir şekilde yok oluşa doğru gidecek. Kanıt: Küresel sıcaklıklardaki artış.

4- Kitlesel terör olayları
Yaklaşık 3 bin kişinin öldüğü 11 Eylül 2001 saldırılarından beri, El Kaide’nin ya da diğer örgütlerin, yıkıcı sonuçları çok büyük olacak kimyasal ya da biyolojik bir saldırı gerçekleştirebileceği ya da kitle imha silahlarını kullanabilecekleri yönünde korkular yaşanıyor. Kanıt: El Kaide lideri Usame Bin Ladin birkaç yıl önce örgütünün sadece caydırıcı olarak birkaç nükleer araca sahip olduğunu söylemişti. Nükleer silah sahibi Pakistan’ın sırlarının El Kaide ya da bir başka örgütün eline geçebileceğinden korkuluyor.

5- Güneş patlaması
Maya takviminin sona ermesiyle bağlantılandırılan kıyamet senaryosuna göre Güneş’in püskürteceği gazların 21 Aralık 2012’de dünyayı yutacağı iddia ediliyor. Kanıt: Güneşte meydana gelen patlamaların uydulara zarar vermesi ve enerji kesintilerine yol açması.

6- Manyetik kutup değişimi
Dünya’nın manyetik kutuplarının bir süre sonra tersine döneceği ve bunun gezegenin rotasyonunu değiştirerek sayısız felakete neden olacağı öne sürülüyor. Kanıt: Uzmanlar Norveç’teki tortul kayalarındaki manyetik mineralleri inceledi ve Kuzey Kutbu’nun konumunun 20 milyon yılda 50 dereceden fazla değiştiğini ortaya koydu.

7- Arı kolonilerinin yok oluşu
Bal arısı insan yaşamının devamını sağlayan zincirde çok önemli bir yere sahip. Dünya gıdalarının üçte biri doğrudan bal arılarının hareketleriyle bağlantılı. Bal arılarının nesli tükenirse, bunu şiddetli kıtlıklar, açlık, şiddet olayları ve isyanlar izleyecek. Kanıt: 2008 kışında ABD’deki ticari amaçlı arı kovanlarının üçte birinden fazlasındaki arı kolonilerinde çöküş yaşandı. Avrupa’da da benzer olaylar görüldü.

8- Petrol krizi
‘Peak oil’ teorisi arz ve talep etrafında şekilleniyor. Ve bir noktada talebin arzı geçeceğini varsayıyor. Dünya ekonomilerinin petrole bağımlılığı düşünüldüğünde bunun ciddi sonuçlar yaratacağı ve felakete dönüşebileceği belirtiliyor. Bu gruba göre bütün nedenler sosyal düzenin çökmesine ve felaketlerin birbirini izlemesine neden olacak. Kanıt: Petrol rezervlerindeki azalma.

9- Volkan patlaması
İddiaya göre dev bir volkan patlaması sonucunda milyarlarca ton lav ile zehirli gaz ortaya çıkacak. Patlamanın ardından ya buzul çağına ya da nükleer bir iklime girilecek. Kanıt: Son birkaç yılda çekilen uydu görüntüleri, yerin 16 kilometre altındaki erimiş kayaların hareketinde değişimler yaşandığını ortaya koyuyor.

10- Gezegenlerin çarpışması
Yeni keşfedilmiş bir gezegenin Dünya’yla çarpışmasının sonucunda gezegenimizde korkunç bir felaket yaşanacak. Kanıt: NASA’nın 2005 tarihli Güneş Sistemi’nin dış kısımlarında onuncu bir gezegen keşfedildiğine dair açıklaması.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi