What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

En kaliteli DVB-S2 Tuner hangisi

Herkese Selamlar Big Grin

Konuma ilgi gösterdiginiz için tesekkürler
1 ay'dir PCI-E DVB-S2 Tuner ariyorum
Google'den arastirdigimiz zaman, ilk çikan tuner markasi TBS oluyor
Yani, bu tür forumlar olmasaydi çok'tan beri TBS6982 almistim

Ümitle arastirdim ve asagidaki referanslarin öne çiktigini gördüm :
- Prof Revolution DVB-S2 9000 (Sitesinde bile bulunmuyor, bu kart gerçekten üretildimi ?)
- Prof Revolution DVB-S2 8000 (1 yil garanti, çin markasi 2004'de kurulmus)- Ücret : 70€
- Digital Devices Cine S2 V6.5 (Garanti suresini bulamadim, alman markasi ama ne zaman'dan beri kurulu bulamadim, almanya'da uretiliyor) - Ücret : 169€
- TBS 6982 (1 yil garanti, kimlerin kurdugunu bulamadim... kurulus tarihi 2005) - Ücret : 69€
- SkyStar 2 eXpress HD (x2) (3 yil garanti, alman markasi 1990'da kurulmus) - Ücret : 43€ x 2 = 86€
- TERRATEC Cinergy S2 (2 yil garanti, alman markasi 1994'te kurulmus) - Ücret : 119€

Amacim HTPC multimedia center kurmak ayni zaman'da server olacak Big Grin
Birde, iki tuner lazim, yani Skystar 2 express HD olursa, iki tane alacam
Isletim sistemi, ilk asamada W8.1 sonra W10 olacak

Yukarida saydigim referanslarda daha iyi kaliteli varsa bilgilendirirseniz memnun olurum

Tercihim Alman veya Türk markasi olsun isterim ama korkarim ki markalarin hepsi çinde üretiyor....
Yardimci olursaniz, Excel tablosunda önemli bilgileri özetleyip sizlere suna bilirim
Ama gerçekten çok yardiminiza ihtiyacim olacak

Herkese tesekkürler Big Grin
Alıntı

hepsinde cesitli sorunlar mevcuttur ben nerdeyse 11-12 senedir skystar kullanıyorum yani 1-2 ve skystar hd2 kullandım cok memnunum, kesinlikle alman malıdır cinde uretilmiyor SkyStar 2 eXpress HD yi henuz kullanma fırsatım olmadı onun icin bişey diyemeyecem
Alıntı

Benimki iyi kötü değerlendirmesi değil ama Skystar üreticisi Technisat firması ürünlerini sitesinden kaldırmış Sürücülerini bile güncellemez olmuş. Win 8.1 sürücüsünü yayınlamadılar. 2010 yılından kalma sürücüleri kullanıyoruz win 8 de problem çıkarıyor.
Artık ben skystar markasını tavsiye etmiyorum.
Alıntı

Bilgilendirmeleriniz için tesekkürler ! Big Grin
Arastirmalarima göre, yanilmiyorsam, Digital Devices'dan hariç hiç bir marka W8.1 için drivers çikartmadi
Zaten, genel anlamda, W8 çok kötü drivers konusuda...
Yani, (denedigim için) heyecanla W10 gelsin diyorum !
Kendime 1/2 gün müddet daha veriyorum sonra karar verecem Big Grin
Alıntı

Biraz düsündüm ve iki marka arasinda kaldim :
- TBS6982 (50€ ala bula bildim) : 1 yil garanti
- Technisat sky star 2 express HD (45€ x 2 = 90€) : 3 yil garanti

Sizce hangisini alsam ?

Tesekkürler
Alıntı

bende uzun zamandan beri araştırıyom karar veremiyom Technisat sky star 2 express HD windows 8.1 sürücü desteği yok TBS6982 proftuners 8000 bu iki model arasında kaldım hangisi alcam kararsızım
Alıntı

Prof8000 almanızı tavsiye ederim, sinyal gücü ve hassasiyeti en iyi karttır.
Alıntı

En kaliteli tuner 'ler ;

Tuner bileşiminde STV 090x demodülatör çip'i bulunan tuner 'lerdir.

STV 090x demodülatör serisi içerisinde ise, sırası ile ;

1. STV 0910ad
TBS 6983 Twin, TBS 6908 Quad,

2. STV 0910bd
TBS 6905 Quad

3. STV 0900aac
TBS 5925 USB, TBS 6925 PCI-E, Omicom S2 Pro PCI

4. STV 0900bac
Cine S2 V6.5, DuoFlex S2, KNC DVB-S2 Twin, BlackGold

5. STV 0903bac
TBS 5980 USB, Omicom S2 PCI, Skystar2 Express HD, SkyStar HD USB,

6. STV 0903bab
Prof Tuners 7301 PCI, Prof Tuners 7500 USB, Prof Tuners 8000 PCI-E

Saygılar, sevgiler.
Alıntı

Bilgiler için tesekkürler !
Tercihimde yardimci ola bilirmisiniz ?
2 x Skystar 2 express HD = 89€
TBS6982 = 70€

Hangisini alsam ?
Yardimci ola bilirmisiniz ?
Internet'de en çok TBS'in adi geçiyor
Ama bu daha iyi oldugu anlamina gelmez
Alıntı

(26-04-2015, 11:28)ErKHan demiş ki:  Bilgiler için tesekkürler !
Tercihimde yardimci ola bilirmisiniz ?
2 x Skystar 2 express HD = 89€
TBS6982 = 70€

Hangisini alsam ?
Yardimci ola bilirmisiniz ?
Internet'de en çok TBS'in adi geçiyor
Ama bu daha iyi oldugu anlamina gelmez

Benim verdiğim listede kalite sıralaması, demodülatör çip'inin kalitesine göredir. En kaliteli olanlar da, verdiğim listedeki gibidir. TBS 6982 bir başka demodülatör ailesindendir. Fiyatının uygun olmasının sebebi de budur.

TBS kartlarda, sürücü desteği her zaman günceldir. Sürücü desteğinin güncel olması nedeniyle de, kullanıcıların tercihinde ilk sıralarda yer alır. Bu nedenle de piyasa da her zaman en çok bulunan kartlardır. Tabi bu yazdıklarım TBS kartların donanım kalitesi de iyidir anlamına gelmez. Ancak TBS kartların donanım kalitesi, her zaman üretim standartları uyularak üretilmiş kartlardır. Böyle olduğu içindir de, arıza oranları da, öngörülen standarttadır.

Sürücü desteği neden bu kadar önemlidir diye sorulacak olursa, TV kartı ile bazı gelişkin özellikler kullanılmak istendiğinde, kullanılacak özellikle ilgili güncel driver desteği yok ise, tv kartında o özellikler çalıştırılamaz... Konunun burası ile ilgili somut bir örnek vermem gerekirse;

TBS 5980 USB ile Skystar Express HD kartta aynı demodülatör vardır. ( STV 0903bac )
Şimdi bu demodülatör'le TBS 5980 ile ACM/VCM/T2 MI transponder'inden aktarılan kodlamalı yayınlar, Windows altında decode edilebilirken, aynı destek Skystar Express HD için ancak Linux altında mümkündür. Tabi sadece bir örneklerden biri idi... İşte TBS kartların üstünlüğü driver desteğinde ön plana çıkmaktadır.

Kart seçimlerinize gelince; uygun fiyatlı tv kartı arayışındasınız. Bu nedenle de, 2 x skystar Express HD diye belirlemişsiniz !? Ki, demodülatör kalitesine göre, fiyat/perfarmans kriterleri içinde en uygun seçim bu olur.

Yaptığım bu açıklamalar aynı zamanda fikir edinmenize yardımcı olacağı için, bundan sonraki aşamada kart seçiminizi kendi başınıza da yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Alıntı