What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fransa'ya ateş püskürdü, işte yaptırımlar...
#1

Fransa Meclisi'nde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasanın kabul edilmesini değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ne yazık ki, Fransız ihtilalinin simgeleri ayaklar altına alınmıştır" dedi. Erdoğan daha sonra Fransa'ya dönük askeri ve ekonomik yaptırımların ilk etabını açıkladı.

Uygulamaya konan yaptırımlar

Erdoğan şöyle konuştu:

"Tabii Fransa ile ilişkilerimizi gözden geçiriyoruz. Bundan sonrakiFransa'nın tavrına göre biz de önlemlerimizi, tedbirlerimizi, tedricen etap etap hayata geçireceğiz. Şu anda istişareler için Paris Büyükelçimizi Ankara'ya çağırıyoruz. Şu andan itibaren ikili düzeyde gerçekleştirilmesi ön görülen siyasi, askeri, ekonomik mahiyetteki karşılıklı ziyaretlerle, seminer, eğitim, kurs, personel değişimi gibi faaliyetleri iptal ediyoruz. Avrupa Birliği çerçevesindeki eşleştirme projelerinde Fransa ile artık işbirliğine gitmeyeceğiz.Fransa ile her türlü siyasi istişareyi durduruyoruz. İkili askeri faaliyetler ve ortak tatbikatları şu andan itibaren iptal ediyoruz.Bütün üst uçuş ve iniş kalkış izinlerini iptal ediyor, her uçuş için ayrı izin uygulamasına geçiyoruz. Askeri gemilerin liman ziyaretleri için izin başvurularını bugünden itibaren reddediyoruz. 2012 yılı Ocak ayında iki ülke Ekonomi Bakanlarının eş başkanlığında yapılması tasarlanan Türkiye-Fransa Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi toplantısına katılmıyor bu toplantıyı gerçekleştirmiyoruz. Bu ilk etaptır. Altını çizerek ifade ediyorum bu ilk etaptır. İlk aşamadır.

Yasanın Fransa'daki seyrine göre yeni tedbirler de gündeme gelecek ve tarafımızdan hiçbir tereddüte mahal bırakmaksızın kararlılıkla uygulanacaktır. Bu arada Fransa Ulusal Meclisi'nde sağduyulu, sorumlu davranan, teklife karşı çıkan, karşı oy kullanan parlamenterlere de teşekkür ediyorum. Hatta bazı hükümet üyeleri de bu konuda gerçekten sağduyulu bir imtihan vermiştir."
#2

bu saatten sonra dönüşü olmayan yola girilmiştir bakalım bu siyasi iradeler ülkeleri nerelere götürecekler,halkların bir sıkıntısı yoktu siyasileri kaşıntı tuttu galiba..
#3

kısasa kısas dediğim gibi.. aynısı bizde yapacağız cezayir, sömürülmiş hkları akıllandıracağız. bu konularda biraz israil gibi olabilsek
#4

[Resim: j9B2g.jpg]


Almanya'da bir Türk, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddinin cezalandırılmasını öngören yasa tasarısını kabul eden Fransa meclisini, Fransız arabasını balyozlarla parçalayarak protesto etti.
Bremen eyaletine bağlı Bremerhaven kentinde yaşayan Harun Yağcı, ''Bu kadar iyi niyete rağmen çıkarları uğruna Türkiye'yi karalamayı sürdüren Fransa'yı, bu girişimlerinden dolayı şiddetle kınıyoruz'' dedi.

Firma olarak Fransa'ya karşı protestolarını dile getirmek amacıyla Fransız arabalarını imha kararı aldıklarını ifade eden Yağcı, ''Protestomuz belki acımasız görülebilir, ama kendi kanlı tarihine bakmayan Fransa'nın, sözde Ermeni soykırımını temcit pilavı gibi ortaya sürerek prim sağlamaya çalışması ve halkları bu konuda yanıltması da gaddarlık değil midir?'' diye konuştu.

Yağcı, bu konuda tavrın değişmemesi halinde Fransız arabalarını imha eylemlerini Almanya çapında 2015 yılına kadar sürdüreceklerini, protestolarına katılmak isteyenlere de yardımcı olacaklarını söyledi.

Harun Yağcı, ''Arabayla kalmayıp, her çeşit Fransız mamullerini boykot edeceğiz'' diye konuştu.

Almanya'daki Türk sivil toplum derneklerinin olaylara karşı sessiz kalmasına anlam veremediğini ifade eden Yağcı, Fransa'ya dünya çapında tepki gösterilmesi gerektiğini de belirtti.
#5

fransaya haddini çoktan bildirmek gerekirdi..
#6

Valla ilk etapta ''bizde jet hızıyla Fransa’nın Cezayir’de gerçekleştirdiği soykırımı inkâr edenler hakkında aynı kanunu çıkaracağız''denmeliydi,bu denmedi yani daha baştan bence bunu da kaybettik anlayacağınız...
#7

Teknolojik gelişimini tamamlayamamış bir ülkeyiz, herzaman fransa gibi beş para etmeyen ülkelere gebe kalmışız , neyi protesto ediyorsun hangisini? ne aldıysak hepsi dışarıdan değilmi, çadırda mumla yaşama devri bitti.Millet aya gezi düzenlereken sen hala kendi arabanı dahi yapamamışsın , dış ülkelerin verdiği çıkarlar kendi memfaatine daha ağır basmış.Özgür olmayan yöneticilerin özgür toplumları olmaz!

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi