What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Suriye, PKK'ya kamp tahsis etti
#1

Türkiye'nin operasyonları sebebiyle zor günler geçiren terör örgütü PKK'ya, Şam yönetimi büyük bir kamp alanı tahsis etti.

Ankara ile kriz yaşayan Şam yönetimi, PKK'ya yeniden büyük bir kamp tahsis etti. Muhaliflere destek vermeme noktasında Suriye istihbaratı ile anlaşma yapan PKK'nın yeni kampı, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin güneyine düşen Resul Ayn bölgesinde bulunuyor. 150 kişilik grupların üstlendiği kampa, hava operasyonu sırasında öldürülen KCK Yürütme Konseyi üyesi 'Rüstem Cudi' kod adlı Rüstem Bayram'ın adı verildi. Edinilen bilgilere göre teröristler burada aske-rî ve siyasî eğitimden geçiriliyor.

Kuzey Irak'taki hava saldırılarından etkilenen örgütün güçlerini buraya çekeceği yönündeki bilgiler üzerine, Suriye sınır hattındaki önlemler artırıldı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu önceki gün beraberindeki komutanlar ile Şanlıurfa'ya giderek Suriye sınırındaki askeri birlikleri denetledi. Gece gözetmeleri için termal kameralar sınır birliklerine sevk edilirken, 24 saat esasına göre sürekli nöbet tutulması istendi. PKK'nın Suriye'de kurduğu kampın komutanı ise Türkiye'de son dönemlerde gerçekleştirilen bütün kanlı eylemlerin planlayıcı olduğu belirtilen ve halen ZAP bölgesinde saklandığı tahmin edilen Suriyeli 'Bahoz Erdal' kod adlı Hüseyin Fehman'ın en yakın adamlarından biri. Suriye, PKK'nın kurulduğu 1978 yılından Abdullah Öcalan'ın ülkeden çıkmak zorunda kaldığı 1999 yılına kadar örgüte her türlü desteği vermişti.
#2

Kansızlar .. Bir gun onlara dönecek o kurşunlar
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi