What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HD uyumlu Prof 7300 sinyal sorunu

Merhaba

Arkadaşlar daha evvel skystar Tv kartım vardı.
Sonra HD uyumlu Prof 7300 serisi kart aldım
4 5 aydır sorun problem yoktu sonra birden bire kanallar çekmemeye basladı Ne yaptimsa sinyal alamadım.
Kablo vs ehrseyi kontrol ettim
Sonra pc ye format attım.
Pc aygıt olarak kartı görüyor. driverler yükleniyor buraya kadear sorun yok.
Ama eski yedeklediğim kanal listesi ve kurulumu yapinca sinyal hic gelmiyor

Kartı yerinden çıkardım sildim temizledim Şimdi ise sadece samanyolu kanalı çekiyor ve oda ara sıra sinyal zayifliğindan dolayı donup kaliyor baskada kanal izleyemiyorumBig Grin

Ne yapmam lazım.. sizce sorun nedir ?
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşkler
Saygılar
Alıntı

çanak antenin oynamış olabilir
Alıntı

Çanakla alakası yok
Çünkü diğer TV kartımda çalışıyor bunda yok sadece..
bir sitede gördüm bobini yanmış diyorlar ama dur bakalım
Alıntı

valla bobin yandıysa samanyolunu nasıl çekecen ,hiçbir kanalı açamazsın yanık bişey yok bence
Alıntı

O forumda bzı kanallaırn çekip bazılarının çekmemesini veya v yönündeki bazı kanalların çekip h yönündeki kanalların çekmemesini bu tür bir veya daha fazla kanalların çekmeme olayının nedenini bobin olarak göstermişler ve bir çokkişi bu işlemi yaparak bu sorunu çözmüşler.
Her şeye rağmen bir kaç deneme daha yapacagim aksam.
sonuc alamazsam bobin sardırcam baska caresi kalmadı gibi Big Grin

Sonuç olarak benim LNB çift çıkışlı birisi televizyonuma diğeri pc me geliyor.
Yani çanak oynaması vs gibi durum söz konusu degil çünkü TV den gayet iyi sinyal var.
Garip tarafıda pc deki o kadar kanal içinde sadece samanyolu TV çekiyor. O da ara sıra donup açılıyor..
Alıntı

o sorun bende de vardı f konektörlerin demir kısmının altına kablonun dış telleri temas etmiyorsa çekmez her iki konektörü kontrol et. ortadaki bakır tel de f konektöre temas etmesin. ben senede bir bu işlemi yapıyorum her defasında o kablonun dış telleri aşağı kayıyor temas olmayınca da çekmiyor
Alıntı

dediğinizi aksam uygulayayım inş ondandırda sorun böylece çözülür bahsettiğiniz kablo uydudan gelen kablo dimi?Big Grin ucunu temizleyip yeni uç açayım
Alıntı

çanak ve pc arasındaki kablo evet
Alıntı

"Çift çıkışlı LNB" demişsin portların yerini değiştirerek tv uydu alıcısına giden kabloyu pc ye, pc ye giden kabloyuda tv uydu alıcısına bağlayıp çalışıp çalışmadığını kontrol etmeni tavsiye ederim, bağzen çift çıkışlı (twin) LNB lerde portlardan biri arızalanabiliyor. Dükkana 15 tane yeni gelen twin LNB lerden 2 tanesinin tek portu bozuk çıkmıştı, birden o aklıma geldi.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(02-07-2010, 12:00)denny38d demiş ki:  o sorun bende de vardı f konektörlerin demir kısmının altına kablonun dış telleri temas etmiyorsa çekmez her iki konektörü kontrol et. ortadaki bakır tel de f konektöre temas etmesin. ben senede bir bu işlemi yapıyorum her defasında o kablonun dış telleri aşağı kayıyor temas olmayınca da çekmiyor

Buraya cvp yazan herkese çok tşk ederim ALLAH razı olsun
Arkadaşımızın dediği gibi yaptım ve kabloyu değiştim. oda ne hepsi çekmeye başladıBig Grin
Ben daha bobini sardurmayı düşünüyorudm..
Böle bir problem yaşayanlarada çözm olacak sanırım.
Tekrar tşk ederim
Yardımınıza minnettarım. Çünkü aldığım HD uyumlu kart bozuldu diye kara kara düşünüyordum Big Grin
Alıntı