What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HSYK: En kısa sürede özür bekliyoruz
#1

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir mitingindeki yargıya ilişkin ifadeleriyle ilgili, ''Yargı kimsenin ön ya da arka bahçesi değildir ve olmayacaktır. Şeref ve onuruyla görev yapan hakim ve savcılarımıza yönelik bu ithamlar kabul edilemez bulunmuştur'' denildi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İzmir mitinginde dile getirdiği yargıya ilişkin ifadeleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
''Bugüne kadar gerek Sayın Genel Başkanın gerekse diğer siyasi parti temsilcilerinin kurulumuza ve hakim ve savcılara yönelik açıklamalarına karşı yargının siyaset malzemesi yapılmasına engel olmak ve yargısal konularda siyasi organlarla polemiğe girmemek adına herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu'nun tüm yargı camiasını rencide eden konuşması bu açıklamayı zorunlu kılmıştır'' ifadesine yer verilen açıklamada, yargı üzerinden siyaset ve yargı organlarını siyaset malzemesi yapmanın, bu şekilde muhataplarını yıpratmaya çalışmanın, muhatap alınan siyasi partiden çok, bağımsız ve tarafsız Türk yargısının yıpranmasına neden olduğu vurgulandı.

"TAVZİH EDİLMESİ BEKLENİYOR"
Yargısal faaliyetlerin, siyasi arenaların malzemesi olmayacak kadar hassas konular olduğu ifade edilen açıklamada, ''Amacının yargıyı yıpratmak olmadığı düşünülen bu açıklamaların, bir an önce tavzih edilmesi tüm yargı camiası tarafından beklenmektedir'' denildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Büyük çoğunluğu 11 bin hakim ve savcının oylarıyla belirlenen 22 üyeli Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından daha önceki yıllarda görülmediği kadar şeffaf bir ortamda seçilen Yargıtay Üyelerine karşı, 'militan' ifadesinin kullanılması, sözün muhatabı olan Yargıtay üyelerine olduğu kadar, bu üyeleri seçen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun Üyelerine ve yine Kurul Üyelerini oylarıyla belirleyen 11 bin hakim ve savcıya karşı yapılmış büyük bir haksızlıktır.

Söz konusu bu ifadenin yanında, Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'Türkiye'de namuslu yargıçlar da var, ancak bunların sayısı giderek azaldı, AKP'nin arka bahçesi konumuna gelen AKP'li bir yargıç gibi görev yapan yargıçlara sesleniyorum' şeklindeki beyanları da tarafımızca ve hakim ve savcılarca üzüntüyle karşılanmış, kendisinin nezaket ve saygı sınırlarını aştığı şeklinde yorumlanmıştır. Yargı kimsenin ön ya da arka bahçesi değildir ve olmayacaktır. Şeref ve onuruyla görev yapan hakim ve savcılarımıza yönelik bu ithamlar kabul edilemez bulunmuştur.''

KILIÇDAROĞLU: HERKES DERSİNİ ALACAK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu, İzmir mitingindeki konuşmasıyla ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından yapılan açıklamaya ilişkin, ''Perşembe günü bütçe görüşmelerinde konuşacağım. Herkes dersini alacak'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in annesinin cenaze törenine katıldıktan sonra Ankara'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanına gelen Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının, İzmir mitingindeki konuşmasına HSYK'nın verdiği yanıtı nasıl değerlendirdiğinin sorması üzerine, ''Perşembe günü bütçe görüşmelerinde konuşacağım. Herkes dersini alacak'' diye konuştu.
#2

Çok beklerler haklı zaten adam söylediklerinde.....
#3

bence Bu özür yıllarca bekleseler bile Kılıçdaroğlundan gelmeyecektir.
#4

Adminden ricam bu tür tartışmalara bu sitede yer verimemesi......
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj neskali
12-11-2011, 22:51Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi