What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İlk yerli spor otomobil...
#1

Malkoçlar A.Ş. ile Ostim Sanayici ile İş Adamları Derneği (OSİAD) Güçbirliği A.Ş, Türkiye'nin ilk yerli ve spor otomobil “Etox”u üretmek için işbirliği kararı aldı.

Türkiye halkının kendine ait bir otomobil markasının olmadığının altını çizen Malkoç, ilk yerli ve spor otomobili üretmenin bu nedenle oldukça heyecan verici olduğunu söyledi.

[Resim: qqbkuv.jpg]

Akyürek, Etox'un yüzde 100 yerli olduğunu, akü, dövme parçaları, farları ve kauçuklarının Anadolu sanayicisi tarafından üretildiğini belirtti.

[Resim: 33op7xw.jpg]

[Resim: 33atonq.jpg]

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Otomotiv Ana Bilim Dalı akademisyenleri tarafından, Otomotiv Teknolojileri Ar-Ge Merkezinde (OTAM) 33 ayrı testten başarıyla geçen Etox, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca verilen ERT40 araç tip onay belgesine de sahip.

[Resim: 2relboh.jpg]

Dünyada G segmenti otomobil kategorisinde tanınan Etox'un değeri 30-35 bin euro arasında değişiyor. OSİAD Güç Birliği A.Ş. tarafından Etox için şimdiden Avrupa Birliği ülkelerinden müşterilerin de yer aldığı 500 siparişin verildiği ve otomobilin üretilmesinin iki hafta kadar bir süre aldığı ifade edildi.

[Resim: sw5mdw.jpg]

[Resim: 4sfuqb.jpg]

[Resim: 2cxx6h2.jpg]

[Resim: n3nk9z.jpg]

[Resim: 2ikqu5w.jpg]

[Resim: 34g339i.jpg]
#2

(12-07-2009, 15:40)MURAT553 demiş ki:  bu arabayı bız uretıysek kesın bı halt vardır bynda bu aracıbn parcaları yurdısından geldı turklerde urettı ımaı kazandı bence bunu bız uretemeyız

sizin gibi düşünenler yüzünden bir arpa boyu yol alamıyor bu memleket

destek olunacağı yerde köstek olurlar genelde
ne var bunda bu gün 10 parçasını üretirler yarın 100 parçasını üretirler enson motor üretmeye kadar gider bu iş

bu tip konularda olumlu düşünce beyan edeceksinizki üretici bu işten soğumasın
#3

Türkiye de kriz ve işsizliğin had safada olduğu bir dönemde gelir seviyesi yüksek bir gruba hitab eden bir mamulun üretimi bence gereksiz.işçiye istihdam sağlaması açısından olumlu... sanayicilerimizin yerli araç üretmesi gurur verici (%100 yerli olursa) Ne diyelim hayırlı olsun...
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi