What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yerli Otomobil görücüye çıktı
#1

Tübitak öncülüğünde ülkemizde geliştirilen "yerli" otomobilin prototipine ait ilk görseller, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı sayın Fikri Işık tarafından paylaşıldı.

[Resim: gy5mJZ.jpg]

En çok merak edilen konuların başında motor teknolojisi geliyordu ve Bakanın açıklamalarına göre üç farklı versiyon üzerinde çalışılıyor. Bunlar konvansiyonel yani içten yanmalı bildiğimiz yakıtlı motora sahip, elektrikli ve menzili uzatılmış (muhtemelen daha güçlü pile sahip) versiyon.

Kamuflaj ile detayları gizlenmiş görüntüler, öncül prototiplere ait görüntüler. Bitmiş tasarım olduğunu söylemeyiz. Yine Bakanın açıklamalarına göre, yerli otomobilin yollara inmesi için 2020 yılı hedefleniyor. Süreç içerisinde tasarım, üretim süreci ve kullanılacak teknolojiler konusunda değişiklikler olası.

İlk Görüntüler

Gelelim madalyonun diğer tarafına gösterilen aracın ön dış tasarımı ve ön konsol Cadillac BLS'nin aynısı arka dış tasarımı ise daha çok Saaba benzemekte.

Şu açıdan da bakılabilir, varolan bir platformu kullanmak ilk aşamada sıfırdan bir platform tasarlamaktan çok daha mantıklı gelmiş olabilir fakat keşke ilk prototip bile olsa iç ve dış tasarımında özgün bir kaç nokta olsaydı.

2020'de yollarda olması planlanan aracın umarız son hali çok daha özgün ve yerli bir tasarıma, yüksek güvenlik özelliklerine ve uygun bir fiyata sahip olur.

İşte Resimler
[Resim: PBqXZ6.jpg]
[Resim: 9E4kPo.jpg]
[Resim: qRY7ZB.jpg]
[Resim: PBqXgb.jpg]
Alıntı
#2

Her seçimde %100 yerli araba üretiyoruz.
Geçen seçimde toyota avensis.
Bu seçimde GM Cadillac BLS.
%100 yerli değil, %100 YALAN.
[Resim: nec00x.jpg]

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj şimşek59
05-03-2012, 22:33Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi