What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TRT HD Test Yayını

test yayını olduğundan yayını sonlandırmış olabilirler.
Alıntı

yayını keşke qpsk ile kodlayıp verselerdi de bari skystar 2 lerle izleyebilseydik :S
Alıntı

(25-05-2010, 22:53)Redasa demiş ki:  Türksat hd promo, çakma hd kanalda ondan sinyal alıyon, o yüzden ben 2 tane kart değiştirdim kardeş.

hadi turksattaki çakma hd hotbirdeteki sky lar ve polonya paketindekilerdemi çakma 1920*1080 yayın yapanlar var,sinyalin gelmesi gerek her nesekilde olursa olsun yayın acılmaz o baska,ama test yayını diye sinyal kesilmiştir o yuzden yayın gelmiyordur
Alıntı

(25-05-2010, 21:30)emre demiş ki:  frekans dvb-s2 olduğundan kartınız dvb-s2 yi desteklemiyorsa sinyal alamazsınız.
aynen dvb-s2 yayın yapıyor 8psk ile kodlanmış olarak
keşke ilk seferde qpsk ile kodlansaydı
turksat promo gibi
S:
Alıntı

bende yayın gelmiyo ugraşmıyorum artık 120sm. antenle parabolik olunca anten bişeyler oluyo buna ve yakalamiyo ,dvbs2 uyumda var her uyduda goruntu var gel gelelim bulsat hd ler ve turksattaki bu yeni kanalın sinyalini alamıyorum
Alıntı

(26-05-2010, 12:56)decameronus demiş ki:  bende yayın gelmiyo ugraşmıyorum artık 120sm. antenle parabolik olunca anten bişeyler oluyo buna ve yakalamiyo ,dvbs2 uyumda var her uyduda goruntu var gel gelelim bulsat hd ler ve turksattaki bu yeni kanalın sinyalini alamıyorum

Bende de boyle bir sorun vardi 120 cm. parabolik anten ile 39 ve 42 E uydularindan HD yayini alamiyordum ama LNB 'yi ve antenin dikey ayarini biraz karistirinca HD`ler cikti. Bir de 39E te HD frenkansini 11020 olarak gir, cunku tam olarak girdiyimde sinyal cikmiyor
Alıntı

(26-05-2010, 13:39)Golf520v demiş ki:  
(26-05-2010, 12:56)decameronus demiş ki:  bende yayın gelmiyo ugraşmıyorum artık 120sm. antenle parabolik olunca anten bişeyler oluyo buna ve yakalamiyo ,dvbs2 uyumda var her uyduda goruntu var gel gelelim bulsat hd ler ve turksattaki bu yeni kanalın sinyalini alamıyorum

Bende de boyle bir sorun vardi 120 cm. parabolik anten ile 39 ve 42 E uydularindan HD yayini alamiyordum ama LNB 'yi ve antenin dikey ayarini biraz karistirinca HD`ler cikti. Bir de 39E te HD frenkansini 11020 olarak gir, cunku tam olarak girdiyimde sinyal cikmiyor
Hd kanalın frekansını manuel olarak gir ve modulasyonu 8PSK olarak ayarlayın.
Alıntı

Arkadaşlar konunun daha fazla uzamasına gerek yok. Uyduda iki standart var burda kanalın HD olması falan önemli değil. Bu iki standart DVB-S ve DVB-S2 dir. Kanallar bazen HD yayınları DVB-S standartındaki bir frekansdan gönderir o yüzden normal bir tv kartı bu sinyali alır ve sizde izlersiniz. Ancak bu durum sizin HD yayınların tamamını izleyeceğiniz anlamına gelmez. O yüzden ben yok şurda HD izliyom bundan sinyal alamıyom demeyin. TRT HD kanalı ise belirtildiği üzere DVB-S2 bir frekansdan gelmektedir. Bu sinyali Skystar2 ile almanız imkansız. Turksat HD promo yu alırsınız çünkü onun frekansı DVB-S standartında. Eğer bu frekansdan sinyal almak ve kanalı izlemek isterseniz DVB-S2 destekli bir tv kartı almanız gerekir. Umarım açıklayıcı olmuşdur. Daha açıklayıcı olamaz herhalde...
Alıntı

(26-05-2010, 16:37)elektro_fb demiş ki:  Arkadaşlar konunun daha fazla uzamasına gerek yok. Uyduda iki standart var burda kanalın HD olması falan önemli değil. Bu iki standart DVB-S ve DVB-S2 dir. Kanallar bazen HD yayınları DVB-S standartındaki bir frekansdan gönderir o yüzden normal bir tv kartı bu sinyali alır ve sizde izlersiniz. Ancak bu durum sizin HD yayınların tamamını izleyeceğiniz anlamına gelmez. O yüzden ben yok şurda HD izliyom bundan sinyal alamıyom demeyin. TRT HD kanalı ise belirtildiği üzere DVB-S2 bir frekansdan gelmektedir. Bu sinyali Skystar2 ile almanız imkansız. Turksat HD promo yu alırsınız çünkü onun frekansı DVB-S standartında. Eğer bu frekansdan sinyal almak ve kanalı izlemek isterseniz DVB-S2 destekli bir tv kartı almanız gerekir. Umarım açıklayıcı olmuşdur. Daha açıklayıcı olamaz herhalde...
sen konuyu anlamamışsın galiba zaten dvbs2 yayınların hepsini izlizyorum trt hd dışında
Alıntı

(26-05-2010, 16:37)elektro_fb demiş ki:  Arkadaşlar konunun daha fazla uzamasına gerek yok. Uyduda iki standart var burda kanalın HD olması falan önemli değil. Bu iki standart DVB-S ve DVB-S2 dir. Kanallar bazen HD yayınları DVB-S standartındaki bir frekansdan gönderir o yüzden normal bir tv kartı bu sinyali alır ve sizde izlersiniz. Ancak bu durum sizin HD yayınların tamamını izleyeceğiniz anlamına gelmez. O yüzden ben yok şurda HD izliyom bundan sinyal alamıyom demeyin. TRT HD kanalı ise belirtildiği üzere DVB-S2 bir frekansdan gelmektedir. Bu sinyali Skystar2 ile almanız imkansız. Turksat HD promo yu alırsınız çünkü onun frekansı DVB-S standartında. Eğer bu frekansdan sinyal almak ve kanalı izlemek isterseniz DVB-S2 destekli bir tv kartı almanız gerekir. Umarım açıklayıcı olmuşdur. Daha açıklayıcı olamaz herhalde...

Karedes sence bu PC karti TBS DVB-S2 PCI-E 6920 DVB S2 standardini destekler mi desteklemez mi cunku imza bolumune onu yazmisim ama onu okumamisin galiba neyse... saglik olsun DVB S/S2 nin ne oldugunu biliyouruz okadar da cahil degiliz
Alıntı