What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türk sinemasının en pahalı sahnesi
#1

17 Milyon dolarlık bütçeyle çekilen 'Fetih 1453' adlı filmin 12 milyon doları, İstanbul'un fethine harcandı
İstanbul'un fethini konu alan ve çekimleri üç yıl süren 'Fetih 1453'; 17 milyon dolarlık bütçesiyle, 'Türk sinemasının en pahalı filmi' olarak 17 Şubat'ta vizyona girecek.

55 GÜNDE TAMAMLANDI
Faruk Aksoy'un yönettiği dev projenin en çok para harcanan bölümü ise fetih sahneleri oldu. 12 milyon dolara mal olduğu açıklanan fetih çekimleri için Alibeyköy'de kurulan sette; 100 metre boyunda 8 metre genişliğinde surlar inşa edildi. Bu sahnelerde 5 bin figüran rol aldı. Gerçekliği yakalamak adına tekrar tekrar yapılan çekimlerde, figüranlar zor anlar yaşadı; sakatlananlar oldu. Fetih çekimleri sırasında sette beş ambulans ve 15 doktor hazır bulunduruldu ve filmin en uzun sahnesi olan bölüm 55 günde tamamlandı. 'Fetih 1453' için hazırlanan surlar, çekimlerden sonra yıkıldı. Filmin bütün görsel efektleri ise Meksika ve Amerika'da hazırlandı.

17 Şubat'ta, vizyona girecek olan 'Fetih 1453'; 160 dakikalık bir film oldu. Yapımcılığını Faruk Aksoy ve Ayşe Germen'in üstlendiği projenin fragmanları ise Aralık sonunda sinemalarda gösterilmeye başlanacak. Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Akdağ ve Cengiz Coşkun'un başrolleri paylaştığı filmde toplam 25 bin figüran oynadı.

#2

17 Milyon dolarlık bütçeyle animasyon filmmi yapmışlar, görsel efektler hoş olmamış bence..
#3

Evet ya baya bi sanal olmuş ama adamlar ancak bu kadarını yapabiliyor.
#4

Hadi bakalım inşallah güzel film olur.
#5

Şanlı tarihimizi bir türlü sinemaya aktarmayı beceremedik. Bu kadar zengin bir tarihe birçok tarihi film yapılmalıydı. Ama yine de fetihi anlatan bir yapım olması açısından kutluyorum, umarım devamı gelir... Bizim tarih ABD'nin olsa ne filmler yaparlardı adamlar...
#6

Buradaki animasyon Panorama ziyaretinde satılan cd den bir kesit.çekilen filmden bir sahne falan değil.Ayrıca İstanbulun Fethine öyle bir film çekilmeli ki mükemmel bir film olmalı.Türk sinamasının daha o seviyeye geldiğine inanmıyorum.erken davrandık gibi biraz.
#7

Ne zmandan beri cıkıcak cıkıcaak bi cıkamadı.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi