What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yuksek frekanslari izlemek mumkun degil

Yardimci olabilirseniz memnun olurum.

Bilgisayar : Dell Dimension 8300 , P4 2800Mhz, hafiza 1024 mb
Ekran karti : NVidia GeForce 7600 GS
Network Adapter TechniSat DVB-PC TV Star PCI (Skaystar 2 TV PCI kart)
Kullanilan program : ProgDVB 6.21.1 standard daha once dvbdream programi da kullanilmisti

Diseqc uzerinde - Hotbird -Turksat - Eutelsat var

Transponder scan 10954 ve 12729 frekanslari arasinda olmasina ragmen sadece izleyebildigim tv istasyonlari 10954 den 11470 e kadar ve sadece bir adet 11607. Daha yuksek frekansli tv istasyonlarini/channelleri almak mumkun degil.

Bu problem her uc satellite (Hotbird -Turksat - Eutelsat) icin de gecerli.

Daha yuksek frekanslari niye alamiyorum yardimci olursaniz memnun olurum. ( Not_ normal tv setinde her frekans rahatlikla izlenebiliniyor)

Tesekkur ederim
Alıntı

server4pc programı progdvb açıkken çalışıyormu? eğer çalışıyorsa kapat
Alıntı

Dogruyu soylemek gerekirse bilmiyorum. Ama ekran alt toolbar sag alt kosede Setup4PC icon devamli duruyor ve izlenebilecek tv programi olunca yesil renk oluyor. Olmayinca ise kirmizi kaliyor

Technisat DVB_Setup4PC ve Server4PC programlari kendiliginden yuklenmis ve benim hic ziyaret etmedigim bir bolge. Aydinlatirsaniz memnun olacam
Alıntı

Windows Task Manager / Processes den Setup4PC ve Server4PC programlarini kapattim. Turksati tekrardan scan yaptim. Pek fazla bir degisiklik olmadi. Yuksek frekansli istasyonlari yine listeme alamadim.

Mesela TRT gurubu 11919 khz frekansinda bunlari scandan sonra listeye bile almiyor.
Alıntı

her ikisindede ayni hatayimi veriyo? ? ayrica o yuksek frekanslari girdiginde ikonda yesil yanmaya devam ediyirmu yoksa kirmziyami donuyor?
Alıntı

LNB ayarsız olunca da (sağ-sol ayarı) frekanslarda hata verebiliyor....
Alıntı

Aynı sorun bende de var.. SkyStar-2 kartım var , Hotbird ve Turksat uyduları mevcut... Sanırım bu PCI karttan kaynaklanıyor.Yani Skystar-2 kartımızda bir arıza var. Ben 3 senedir kullanıyorum son 1 senedir böyle.. TNT, TRT gibi kanalları kesinlikle izleyemiyordum. Diseq ayarlarında resimdeki gibi küçük bir değişiklik yaptım ve bazı kanalları bu şekilde izleyebiliyorum:

[Resim: 92731015.jpg]
Alıntı

Yukarida yazdigim gibi normal tv'den sorunsuz butun kanallar izlenebiliniyor. Evdeki sistem 3 canak (Hotbird -Turksat - Eutelsat) LNB'ler cift cikisli, 2 Diseqc biri normal tv'ye bagli biri ise bilgisayardaki SkyStar-2 ye.

SkyStar-2 kartini alali 2-3 yil oldu ve bu problem her zaman boyle oldu. ProgDVB 6.21.1 standard, dvbdream ve bir baska daha programi da kullanilmisti ve hepsinde ayni problem yasandi. Hicbir zaman scan dan sonra butun kanallarin hepsini listelemedi, listelenenler ise belli bir frekansa kadar oldu. Listelenenlerden bir kactanesi disinda hemen hepsi izlenebiliniyor. Izlenebilen kanallarda muhakkak yesil icon alt sag kosede bulunuyor. Izlenemeyenlerde ise kirmizi kaliyor.

Belki benim ayarlarda bilmedigim birsey var diye bu problemi bu forumda sorayim dedim.
efe_7056 arkadasin yapmis oldugu degisikligi biraz daha detayli anlatir mi?
Alıntı

sağdaki yeşil ikon o programı kapatmalısın. sadece yüklemen yeterli bilgisayara. progdvb ile aynı anda çalışmamalı.

diseq ayarlarından lof1 lof2 lnb üzerinde yazar. switch değeri ise kullandığın diseq üzerinde yazar.
Alıntı

cihazlarin uzerindeki veriler

lof1 / lof2 - 9.75 / 10.60
diseq switch - 9500 / 23000

ProgDVB ayarlarinda lof1 ve lof2 aynen yukaridaki gibi, diseq switch 11200 den 23000 e yukseltildi.

Setup4PC ve Server4PC programlari kapatilip scan yapildiktan sonra bugune kadar hic listeme alamadigim ve izleyemedigim istasyonlar kendilerini belli ettiler ve basari ile izlenebiliyorlar

NETICE BASARILI VE VERMIS OLDUGUNUZ YARDIM VE BILGILER ICIN COK TESEKKUR EDERIM
Alıntı