What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaman Tüneli'ne geçmek artık zorunlu
#1

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un aralık ayında uygulamaya soktuğu Zaman Tüneli'ne geçmek artık bir zorunluluk oluyor. Veri güvenliğini savunanlar bu geçiş için sürenin daha uzun tutulmasını talep ediyor.

[Resim: C8igw.jpg]

Bir Facebook sözcüsü çarşamba günü yaptığı açıklamada Zaman Tüneli'ne (Timeline) geçişin artık kullanıcılar açısından zorunlu hale geldiğini duyurdu. Açıklamada kullanıcıları bilgilendirmeden herhangi bir değişikliğin yapılmayacağı vurgulandı. Kullanıcıların kendi profiline girip uygulamayı başlattıktan sonra yedi günlük bir süre içinde profillerinde gerekli değişiklikleri yapmalarının da mümkün olduğu ifade edildi.

Profil sayfasının yerini alan Zaman Tüneli'nde kullanıcıların tüm paylaşımları geriye doğru kronolojik bir biçimde sergileniyor. Böylece paylaşılan tüm bilgiler bir hayat hikayesi şeklinde tek bir sayfada toplanıyor. Bazı kullanıcılar bir zamanlar Facebook üzerinden paylaştıkları ve artık unutmak istedikleri fotoğrafların yeni uygulama ile tekrar karşılarına çıkmasından rahatsız.

UZMANLAR TEPKİLİ
Hamburg eyaleti veri koruma görevlisi Johannes Caspar yedi günlük sürenin çok kısa olduğunu savunarak kullanıcılara en az dört haftalık bir süre tanınması gerektiğini vurguluyor. Caspar, “Eğer Zaman Tüneli'ne geçip geçmeme konusunda bir seçim yapma imkânı kalmayacak olursa, verilerin internette ifşa edilmesi konusunda sosyal baskı daha da yükselecektir” uyarısında da bulunuyor.

Schleswig-Holstein eyaleti veri koruma görevlisi Thilo Weichert ise “Facebook’un tutumu aşırı derecede küstah” diye konuştu. Weichert, düzenlemenin bugüne kadar verilen güvencelere aykırı olduğunu da sözlerine ekledi.

Alıntı
#2

yav ben bu zaman tünelinden nefret ediyorum okadar çıkmaya çalıştım bir yolunu bulamadım sonradan öğrendim herkez zorunlu geçecekmiş faceye bile artıkın girmek istemiyorum .
Alıntı
#3

Eski hali daha güzeldi doğru dürüst reimler bile görünmüyo bu nedir yaw..
Alıntı


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi