What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akaryakıta fahiş zam
#1

EPDK, bugün için, akaryakıt bayi tavan fiyatını 95 oktan kurşunsuz benzin için litrede 2,93 liradan 3,16 liraya, motorinde 2,35 liradan 2,53 liraya, kırsal motorinde ise 2,22 liradan 2,40 liraya yükseltti.

[Resim: 112ajxh.jpg]

Bu nasıl ülke valla insan şaşırıyor bütçe açığı fırlayınca yüklendiler akaryakıta.
#2

resim herşeyi anlatıyor.....
#3

EPDK zam yapmadı ÖTV oranı arttırıldı. EPDK vergilendirmeye karışamaz. Bu hükümetin yaptığı büyük bir ahlaksızlık. İki hafta önce, bayilerin kar paylarını düşürdü, halkçı geçindi. Şimdi de ÖTV zammı yaptı. Tabi fiyatları indirmeden ÖTV zammı yapsaydı, büyük tepki gelecekti halktan. Ama halk yine yemiş gibi, ses çıkarmayın. Bu halka tecaavüz et, istediğin kadar ahlaksızlık yap ses çıkarmaz. Küfüre de birşey demiyor zaten. AKP bu halkın bir kısmını köle olarak satarsa şaşırmam. Az nüfusla daha kolay kalkınırız der ve AKP deyince haklı diyenler de olur maalesef. Hem islamda da caizdir kölelik.

Hani kriz teğet geçmişti. Faturasını fakirden, genel vergilerle sağlıyor AKP. Şimdi çiftçinin mazotundan aldığı vergiyi, marianada yatın yakıtından alıyor mu AKP? Maalesef hayır. Zenginden fazla, fakirden ezmemek için daha az vergi alıp, vegiyi dengeleyeceğine daha çok dengeyi bozuyor. Eeee... tabi ekonomik krize şişirilmiş balon ekonomi ile girersen böyle olur işte. Teğet geçecek diyordu bide, sonra tabiki sürtme payı olacak dedi, şimdi birşey demiyor. 13,8 tarihi küçülmeyi yaşadığımıza göre 12 geçmiş anlaşılan. Hem baksanıza, o kadar şikayet konusu olan ÖTV yi düşüreceğine arttırıyor. Ama tabi 12'den vurduğunu söyleyemiyor. Daha da sürttü diyecek hali yokya, o zaman niye vergiye zam yapıyorsun diyecekler, ya da küçülme oranını soracaklar.
#4

Bugün bir zam haberi daha aldık. 2. zam haberi ise EBDK'dan.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), akaryakıt dağıtım ve bayi satışlarına yönelik belirlediği “tavan fiyat”ı artırdı.

EPDK, 18-20 Temmuz tarihlerinde geçerli olmak üzere, akaryakıt bayi tavan fiyatlarını 3-4 kuruş artırarak 95 oktan kurşunsuz benzin için litrede 3,16 liradan 3,19 liraya, motorinde 2,53 liradan 2,56 liraya, kırsal motorinde de 2,40 liradan 2,44 liraya yükseltti.

Vergiler dahil akaryakıt dağıtım tavan fiyatı 95 oktan kurşunsuz benzin için litrede 3,04, motorinde de 2,39, kırsal motorin için ise litrede 2,28 lira olarak belirlendi.

Daha önce akaryakıt dağıtım tavan fiyatı kurşunsuz benzin için 3,01, motorin için 2,35, kırsal motorinde litrede 2,24 lira düzeyindeydi.

Bunuda akarlayık dağıtıcılarını kızdırdıkları için yaptılar herhalde. Halk nasıl olsa ses etmiyor. Dağıtıcınında ağzına biraz bal çalarsan tamamdır Wink
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi