What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hangi ürünler GDO'suz çıktı
#1

Genetiği Değiştirilmiş Ürünlerin (GDO) ithalat, kontrol ve denetimiyle ilgili yönetmeliğin 26 Ekim'de yürürlüğe girmesinin ardından gümrüklerde denetimlere başlandı.

[Resim: zynGL.jpg]

Limanlar ve karayolu gümrüklerinde beyan edilen ürünlerden ilk etapta alınan 100'ün üstündeki numune, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Adana, Ankara ve Bursa'daki laboratuarlarında incelemeye alındı.

Mevzuat gereği iki ile 5 gün arasında süren analizler devam ederken, gemi ve TIR’lar gümrüklerde bekletiliyor.

İlk numunelerden 20'ye yakınının sonuçları da alındı. 13 ürünün numunesinden negatif sonuç çıktı.

Bu ürünlerin, yönetmelikle izin verilen binde dokuz oranından daha az genetiği değiştirilmiş organizma içerdiği belirlendi. Bu ürünlerin Türkiye'ye girişine izin verildi.

Diğer numuneler ise pozitif sonuçlandı ve giriş izni alamadı. GDO denetimi, ilan edilen listedeki 27 ürünün tamamına uygulanıyor.

Analiz sonuçları, ürün bazında açıklanmıyor. Ancak GDO miktarı, limitin altında çıkan numunelerin pirinç ve kırmızı mercimek ağırlıklı olduğu belirtiliyor. Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği'nden edinilen bilgiye göre, muz da testten temiz çıktı.
#2

türkiyenin ürettiği sebze ve meyvelerin yurt dışına çıkışlarında adeta vize uygulayan devletlerin ürünlerine bizimde kalite konrol yaparak kalitesi düşük ürünlerin yurda giriş izni verilmemesi iyi bir gelişme, hayırlısı olur inşallah.........
#3

arkl ar gdo yu mantıklı kullanırsak mükemmel sonuçlar alabiliriz. mesela mısırda gdo lu kullanarak daha dayanıklı halde üretim yapılır. ve onu insanlar yerine araçlarda bioyakıt olrak kullanabiliriz.....bu en basit örnegiiiii
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Son Mesaj şimşek59
05-03-2012, 22:33
Son Mesaj arsenic
22-06-2009, 14:14Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi