What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Taksim'de gerginlik
#1

Taksim Meydanı'nda ''sınır ötesi'' operasyonları protesto etmek için toplanan guruba, polisin ikazlarına uymamaları üzerine çevik kuvvet ekiplerince müdahale edildi.


Taksim meydanında ''sınır ötesi'' operasyonları protesto etmek için izinsiz gösteri yapmak isteyen İstanbul Kent Konseyi üyesi bir guruba, polis izin vermedi.

Bunun üzerine protestocu grup slogan atarak Tarlabaşı Bulvarı'nın Eminönü istikameti yönünde yola oturdu. Çevik Kuvvet ekiplerinin yolun açılması yönündeki ikazlarına uymayan guruba, ekipler tarafından müdahale edildi.

Bazı göstericiler gözaltına alınırken,bazı göstericiler ara sokaklara kaçtı.
Sokak aralarındaki gerginlik sürüyor.

BDP'LİLERE BİBER GAZLI MÜDAHALE
Beyoğlu'nda, sınır ötesi operasyonları protesto etmek için Taksim Meydanı'na yürümek isterken polis müdahalesiyle karşılaşan göstericiler, ara sokaklarda polisi taşladı. Polisin gaz bombalı müdahalesi sırasında BDP Milletvekilleri Gülten Kışanak, Sebahat Tuncel ve Levent Tüzel parti binasına sığındı.

BDP ve çeşitli sivil toplam örgütlerinin oluşturduğu İstanbul Demokratik Kent Konseyi adlı grup, polisin uyarılarına rağmen Taksim Meydanı'na yürümek istedi. Bunun üzerine polis göstericilere müdahale etti. Müdahale sırasında bazı göstericiler yere düşerken, yaşanan kargaşa sonrası göstericiler ara sokaklara dağıldı. Bu sırada şehitler için Taksim Meydanı'nda eylem yapmak isteyen yaklaşık 100 kişilik grupta polisin engeliyle karşılaştı. Polis, grupların karşı karşıya gelmemeleri için yoğun çaba harcadı. Meydana girişlerine izin verilmeyen grup, meydana yakın bir yerde slogan atıp, eylem yaptı. Polisin kendilerine izin vermemesine kızan eylemciler, "Biz provokatörmüşüz, meydana almadılar" diyerek tepki gösterdi. İstiklal Marşı'nı okuyan grup, sloganlar atarak terör olaylarını protesto etti. Polis ise grubun etrafını sararak, diğer grupla karşı karşıya gelmelerini engelledi.

Polis müdahalesiyle karşılaşan İstanbul Demokratik Kent Konseyi adlı grup ise ara sokaklara dağılıp, polisi taşladı. Tarlabaşı'ndaki BDP İl binası önünde toplanan grup, yeniden Taksim Meydanı'na yürümek istedi. Aralarında BDP Milletvekilleri Gülten Kışanak, Sebahat Tuncel ve Levent Tüzel'in de bulunduğu gruba polis yine izin vermedi. Yapılan karşılıklı görüşmelerin ardından sadece milletvekillerinin Taksim'e yürümelerine izin verildi. Milletvekillerinin yürüyüşe geçtiği sırada göstericiler polise taşlarla saldırdı. Bunun üzerine polis göstericilere gaz bombasıyla müdahale etti. Milletvekilleri de bu müdahalenin ardından BDP il binasına sığındı. Polis müdahalesinin ardından göstericiler, Dolapdere'ye doğru kaçtı.

Öte yandan polisin müdahalesi sırasında evinde otururken kafasına gaz bombası isabet ettiğini belirten bir genç ise pencereye çıkarak tepki gösterdi.

kaynak (sabah.com.tr)
#2

Polis daha da sert olmalı,icabında attıkları taşlardan daha beterini bunlara isabetle atmalı,bol cop kullanmalı,yani artık anladıkları dilden konuşmalı bu yüzsüz provakatörlere(o kadar şehit var bunlar yüzsüz yüzsüz sınır ötesini protesto ediyorlarmışmışmış,sevsinler sizi!!!!......)
İstanbul Demokratik Kent Konseyi yerine bunların gerçek isimleriTonguekk'nın İstanbul örgütlenmesi'dir.(sevsinler sizin demokratikliğinizi !!!!......)
#3

Meydanı boş buldu soysuzlar, generalleri içeri tıkacaklarına bu vatan haini nankörleri içeri tıksınlar.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Konu Kilitli
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi